O firme

V roku 2003, v Bolesławci, v meste s niekoľko storočnou tradíciou hrnčiarstva sa z veľkej vášne a nadšenia majiteľky zrodila myšlienka pokračovania a rozvoja lokálnej kultúry keramiky - kameniny. Z idei vznikol rodinný podnik po názvom Ceramika Artystyczna Vena – Umelecká keramika VENA.

Od svojho vzniku spoločnosť čerpá z bohatých tradícií, ktoré spája s duchom moderného dizajnu a vytvára tak jedinečné a unikátne ručne dekorované objekty. Majiteľkou vytvárané nové dekorácie získavajú uznanie domácich aj zahraničných zákazníkov. Regionálny, ručne vypracovaný charakter výrobkov posudzuje Národná umelecká a etnografická komisia vo Varšave.

Jedinečnosť keramiky je výsledkom veľkej vášne, kvality ručného vypracovania, pri zachovaní funkčnosti a vysokej umeleckej hodnoty. Z toho dôvodu sú všetky tvary a dekorácie vytvárané so zreteľom na zachovanie tradičného charakteru Bolesławieckej keramiky s akceptáciou sviežosti nových štýlov a farieb. Výsledkom je široká škála originálnych a neopakujúcich sa tvarov a dekorácií. V súčasnosti kolekcia poskytuje viac ako 200 rôznych tvarov a viac ako 150 dekorácií.

Originalita výrobkov je chránená nižšie zobrazenou obchodnou značkou.

ofirme001

Výrobky Umeleckej keramiky VENA s.r.o. sú široko uznávané na domácom aj zahraničnom trhu. Hlavné exportné lokality predstavujú krajiny západnej Európy, Ázie, Severnej Ameriky a Arabského polostrova.

Link na výrobcu keramiky:
www.vena-ceramika.com.pl